Forum WELLNESS - Zdrowie, Profilaktyka, Medycyna Niekonwencjonalna - FORUM Strona Główna WELLNESS - Zdrowie, Profilaktyka, Medycyna Niekonwencjonalna - FORUM
Forum poświęcone dbaniu o zdrowie, alternatywnym sposobom leczenia, oraz szeroko rozumianej profilaktyce.
 
 » FAQ   » Szukaj   » Użytkownicy   » Grupy  » Galerie   » Rejestracja 
 » Profil   » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   » Zaloguj 

Dieta na skórę.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WELLNESS - Zdrowie, Profilaktyka, Medycyna Niekonwencjonalna - FORUM Strona Główna -> Skóra, włosy, paznokcie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sylwii
Administrator



Dołączył: 05 Lut 2011
Posty: 549
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 7:53, 14 Maj 2011    Temat postu: Dieta na skórę.

Zdrowy wygląd jest naszą wizytówką, dlatego wiele starań i czasu poświęcamy, by cieszyć się promienną cerą i jędrną skórą. A wystarczy jedynie zdać sobie sprawę, że to właśnie sposób odżywiania ma niewątpliwie największy wpływ na nasz wygląd, kondycję i samopoczucie. Niejednokrotnie zmiana diety lub samo już włączenie do jadłospisu odpowiednich produktów sprawia, że czujemy się dużo lepiej. Warto zatem wiedzieć, co jeść, aby cieszyć się promienną i zdrową skórą każdego dnia.

Zdrowa skóra
Zdrowe odżywianie to nie tylko unikanie słodkości, ostrości i zła koniecznego: kawy, alkoholu i papierosów. To przede wszystkim sięganie po ryby, warzywa zielone, owoce i tłuszcze roślinne, które pomagają w utrzymaniu idealnego stanu skóry, a tym samym dostarczają organizmowi napędu energetycznego.

Zdrowa skóra twarzy potrzebuje odpowiednich ilości witamin, by utrzymać skórę jędrną i gładką. Na ogół są to: witaminy z grupy B, także A, C, E; również kwasy tłuszczowe omega-3, żelazo, selen, siarka, jod, czy kwas foliowy. Z tego wynika, że codzienny jadłospis powinien obowiązkowo uwzględniać:

*ryby, przede wszystkim tłuste gatunki – zawierają korzystnie wpływające na cerę kwasy tłuszczowe omega-3, zawierają też sporą dawkę witaminy B6;
*pomidory, marchew, winogrona, oliwa, zielona herbata – zawierają różne antyoksydanty, przeciwdziałające starzeniu się skóry, dodające kolorytu cerze, oraz kwas foliowy odpowiedzialny za świeżość i witalność skóry;
*pełnoziarniste produkty zbożowe, bogate w otręby i płatki owsiane;
*orzechy w niedużej ilości – zawierają witaminę B8 oraz cynk, który pomaga zwalczyć trądzik;
*wątrobę, orzechy, ryby – zawierają witaminę B6, jej niedobór powoduje, że skóra staje się ziemista;
*migdały, pestki słonecznika, tłuszcze roślinne - są źródłem witaminy E, która neutralizuje wolne rodniki i chroni skórę przed starzeniem, przeciwdziałają powstawaniu różnych krost, zapobiegają wysuszeniu naskórka;
*czosnek, cebula, jaja, ryby – są źródłem siarki, która korzystnie wpływa na skórę.

Dieta na piękną skórę
Nie brzmi zachęcająco? Proponuję przyjrzeć się przykładom menu dnia i od razu zrobi się smaczniej.

Propozycja 1
I śniadanie: jogurt 0% zmiksowany z 1/2 szklanki truskawek, 2 łyżki otrąb;
II śniadanie: kromka chleba razowego, plaster polędwicy drobiowej, pomidor, jabłko;
Obiad: mała pierś kurczaka z bazylią podsmażona na łyżce oliwy, gotowane warzywa: fasolka szparagowa, brokuł, kalafior, sok wielowarzywny;
Kolacja: sałatka z 1/2 makreli wędzonej, łyżki gotowanego ryżu, łyżki natki pietruszki i kukurydzy, plus sok z cytryny dla smaku.

Propozycja 2
I śniadanie: szklanka mleka, 3 łyżki musli lub płatki kukurydziane, kiwi;
II śniadanie: kromka graham lub chrupkiego pieczywa, plasterek białego sera, pomidor, szczypiorek, jabłko;
Obiad: kostka morszczuka lub mintaja z sokiem cytryny i estragonem smażona na łyżce oliwy; surówka z tartych warzyw (selera, marchwi, jabłka, poszatkowanej kapusty);
Kolacja: szpinak z plastrem szynki podduszony z 2 jajkami i czosnkiem.

Należy pamiętać, że zdrowa skóra jest efektem zastosowania się do prostych reguł prawidłowego odżywiania. Nie jest konieczne przewracanie do góry nogami całego dotychczasowego sposobu żywienia, wystarczy, że wprowadzimy kilka wartościowych produktów, powoli zastępując nimi stare „niedobre” nawyki.

źródło: [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
KaskaKG
Świeżak



Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 8:58, 20 Kwi 2015    Temat postu:

dzięki za świetną dietę. Polecam też [link widoczny dla zalogowanych] - dieta dla starszych ludzi ale mysle, ze działa wszędzie

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
asha
Użytkownik



Dołączył: 27 Lip 2014
Posty: 85
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 14:26, 08 Cze 2015    Temat postu:

A jaką dietę stosować w przypadku łuszczycy? Czytałam, że może mieć wpływ na inne narządy - [link widoczny dla zalogowanych] , więc pewnie trzeba też i o nie zadbać.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zwierciadło9
Gość






PostWysłany: Pią 13:11, 15 Lip 2016    Temat postu: pielęgnacja ciała

Oprócz diety warto też zadbać o ciało odpowiednimi zabiegami w spa. Ja chodze do Unitral w Mielnie już od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowolona. Kondycja mojej skóry zdecydowanie sie poprawila Smile
Powrót do góry
jagodzianka
Użytkownik



Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 36
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 19:48, 21 Mar 2018    Temat postu:

U mnie bardzo wiele się zmieniło odkąd zaczęłam stosować dietę z pudełek. Wcześniej przez to, że w pracy czasami jak było zamieszanie nie jadłam przez 7-8h to potem wracałam wykończona do domu i jak odkurzacz. Teraz zawsze sobie skubnę coś z tego co mam na czas pracy i jest super. A dietę mam z Optimal fitu - najprostszą i najtańszą jaka była na stronie. Chociaż w porównaniu do tego co sama przyrządzałam w domu to teraz jak królewska uczta Smile))

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WELLNESS - Zdrowie, Profilaktyka, Medycyna Niekonwencjonalna - FORUM Strona Główna -> Skóra, włosy, paznokcie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
subMildev free theme by spleen & Programosy
Regulamin