Autor Wiadomość
Fortystan
PostWysłany: Pon 10:34, 24 Sie 2015    Temat postu:

Mam szczerą nadzieje że mnie ta choroba ominie Smile
jagodzianka
PostWysłany: Czw 14:43, 20 Sie 2015    Temat postu:

Reumatyzm to bardzo uciążliwa choroba :-/ Ja widze znaczaca poprawe jak jestem po pobycie w uzdrowisku w ustce, wiecie tym w grand lubiczu. Pasowałoby tam cały czas przebywać, bo tam najlepiej. Jak tylko zbliza sie termin wyjazdu do Ustki to od razu sie lepiej czuje Very Happy
Sylwii
PostWysłany: Śro 15:20, 30 Sty 2013    Temat postu:

Ja zachorowałam mając 2.5 roku.
gwiazda
PostWysłany: Pią 13:51, 24 Lut 2012    Temat postu:

A czy w młodym wieku też mozna miec reumatyzm?
Sylwii
PostWysłany: Czw 7:46, 26 Maj 2011    Temat postu:

Nowe wytyczne praktyki klinicznej opracowanej na młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów

American College of Rheumatology opracował nowe wytyczne dla rozruchu i monitorowania leczenia dzieci chorych na młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów . Są to pierwsze wytyczne MIZS zatwierdzone przez ACR, z celem szerokiej akceptacji w reumatologii.
Wykonawca jako przewodnik dla służby zdrowia: wytyczne koncentrują się na wszczęciu kontroli i bezpieczeństwa wielu leków stosowanych w leczeniu MIZS, w tym:
- Niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. ibuprofen , naproksen, i wiele innych)
- Dostawowe wstrzyknięcia glikokortykosteroidów (np. sterydów wspólnych wstrzykiwań)
- Non-biologiczne przeciwreumatyczne modyfikujące przebieg choroby leki: (np. metotreksat)
- Biologiczne przeciwreumatyczne modyfikujące przebieg choroby leki: (np. abatacept, anakinry i inhibitorów TNF-α, takie jak etanercept, adalimumab, infliksymab )
- Systemowe glikokortykosteroidy (np. prednizon)

Szacuje się, że jedno dziecko na 1000 może zachorować na chorobę reumatyczną. Prawie 300 tysięcy amerykańskich dzieci cierpi na młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów, które rozpoczyna się u pacjentów przed osiągnięciem wieku 16 lat i mogą obejmować przewlekłe zapalenie jednego lub wielu stawów. MIZS często utrzymuje się w dorosłym życiu i może powodować niepełnosprawność. Jednak ostatnie postępy leczenia są znacznie lepsze krótko-i średnioterminowych wyników u tych pacjentów.

Rekomendacje oparte na solidnych badaniach

Zespół badawczy kierowany przez Timothy Beukelman, MD, MSCE - American College of Rheumatology członek i asystent profesora pediatrii w Zakładzie Pediatrii Reumatologii w University of Alabama w Birmingham - opracowała wytyczne przy wykorzystaniu istniejących procesów z RAND / UCLA Stosowność metody. Metoda określa odpowiednie warunki opieki nad pacjentem, łącząc najlepsze dostępne dowody naukowe z zbiorowej oceny ekspertów ..

Zespół badawczy - który obejmował lekarzy, naukowców i na rzecz chorych z doświadczenia i wiedzy w MIZS - przeglądu ponad 200 badań związanych z leczeniem MIZS i oceniane ponad 1500 klinicznych scenariuszy, które zdobyły szerokie spektrum decyzji medycznych, które są wykonane pod opieką chorych na MIZS. Ponieważ MIZS może mieć wpływ na każdego człowieka inaczej, pacjentów o podobnych cechach choroby zostały podzielone na pięć różnych grup MIZS leczenia, aby ułatwić im stosowanie zaleceń.

"Zalecenia te zostały opracowane przez dwa odrębne panele międzynarodowych ekspertów za pomocą rygorystycznych metod ", mówi dr Beukelman. "Naszym celem było uzyskanie dowodów i oparcie na konsensusie wskazówek, które odzwierciedlają obecny stan pola i są skuteczne na wszystkich poziomach doświadczenia w leczeniu MIZS. Zalecenia są ważne, ponieważ w leczeniu MIZS zaszły duże zmiany w ciągu ostatniej dekady z wprowadzeniem biologicznych środków leczniczych. "

Najważniejsze zalecenia

Zalecenia dla rozpoczęcia wielu leków dla chorych na MIZS były w oparciu o kilka czynników klinicznych: grupa leczenia MIZS, aktualnego poziomu aktywności choroby, rokowanie choroby, leczenie i prąd.
Krótkie podsumowanie niektóre z zaleceń najistotniejszych obejmuje:

- Początek leczenia inhibitorami TNF-α u dzieci z historią stawów w czterech lub mniej połączeń i znaczące aktywnego zapalenia stawów mimo leczenia metotreksatem

- Początek leczenia inhibitorami TNF-α u dzieci z historią stawów w pięć lub więcej stawów i wszystkie aktywne zapalenie stawów po odpowiednie badania metotreksatu

- Początek leczenia u dzieci z anakinrą systemowego zapalenia stawów i aktywnego gorączka, których leczenie wymaga drugiego leków oprócz systemowych glikokortykosteroidów

"Spodziewamy się, że wiedza z najbezpieczniejszych i najbardziej skutecznych metod leczenia MIZS nadal będzie wczesna, i zalecamy aktualizację do tych zaleceń przy użyciu nowo opublikowanych dowodów", mówi dr Beukelman. "W toku badań, zarówno w klinice i laboratorium jest kluczem do zrozumienia jak najlepiej leczenia MIZS i przyczyni się do dalszej poprawy jakości życia dzieci z tą chorobą."
Pacjenci powinni skonsultować się z reumatologiem w celu określenia ich najlepszego sposobu leczenia.

Badania te zostaną opublikowane w kwietniowym numerze Arthritis Care & Research. W artykule można znaleźć w News "sekcja" w www.rheumatology.org

Artykuł: "2011 American College of Rheumatology zalecenia w zakresie leczenia młodzieńczego idiopatycznego zapalenia stawów : Inicjowanie i monitoring bezpieczeństwa środków terapeutycznych do leczenia zapalenia stawów. Cechy i " Beukelman Tymoteusza, Nivedita M. Patkar, Kenneth G. Saag, Sue Tolleson-Rinehart, Randy Q. Cron, Esi DeWitt Morgan, Norman T. Ilowite, Yukiko Kimura, Ronald M. Laxer, Daniel J. Lovell, Alberto Martini, C. Rabinowicz i Nicolino Ruperto. Egla Arthritis Care & Research, publikacja online: 30 marca 2011 r. (DOI: 10.1002/art.20460); Drukuj Data wydania: kwiecień 2011. http://doi.wiley.com/10.1002/acr.20460 .


Źródło: http://www.news-medical.net/
outlaws13
PostWysłany: Wto 14:21, 19 Kwi 2011    Temat postu:

Smile
outlaws13
PostWysłany: Wto 14:20, 19 Kwi 2011    Temat postu:

Regularne spożywanie alkoholu łagodzi dolegliwości związane z chronicznymi chorobami reumatycznymi, na przykład takimi jak zapalenie i obrzęk stawów.
Redukuje również ryzyko zapadania na choroby reumatyczne. występują one u co najmniej 25 proc. populacji europejskiej, u ludzi w różnym wieku. Takie wynik badań uzyskali naukowcy brytyjscy z Uniwersytetu w Sheffield, zespołem kierował prof. Gerry Wilson. Artykuł na ten temat zamieszcza brytyjskie specjalistyczne czasopismo „Rheumatology".

Brytyjscy naukowcy objęli badaniami grupę 873 osób cierpiących na reumatyczne zapalenie stawów oraz drugą grupę 1004 osób już wyleczonych z tej choroby. Badanych w obu grupach pytano o częstotliwość z jaką spożywali alkohol w ciągu miesiąca poprzedzającego ankietę. Wszystkich poddano też badaniom stawów, krwi i radiologicznym.

Okazało się, że u pacjentów, którzy najczęściej pili alkohol, objawy choroby były zauważalnie mniej dokuczliwe - co widać wyraźnie na zdjęciach rentgenowskich - niż u osób nie pijących wcale, lub rzadko. Również testy krwi wykazały, że zapalenie stawów przebiega łagodniej u osób spożywających alkohol.

Wśród badanych, statystyczne ryzyko zapadnięcia na chorobę reumatyczną było czterokrotnie wyższe w grupie abstynentów niż w.ród osób spożywających alkohol 10 razy w miesiącu, lub częściej. Badania uwzględniały wyłącznie częstotliwość spożywania alkoholu, naukowcy nie pytali ankietowanych o ilość i rodzaj wypijanego trunku. Wyniki uzyskane przez Brytyjczyków są podobne do rezultatów uzyskanych wcześniej przez badaczy skandynawskich, którzy nie brali pod uwagę częstotliwości lecz ilość spożywanego alkoholu.

Po uzyskaniu tych wyników, naukowcy z Uniwersytetu w Sheffield przeprowadzili badanie na myszach dotkniętych reumatyzmem i zdrowych. Podawali zwierzętom do picia czystą wodę lub wstrzykiwali wodę zmieszaną z alkoholem. Rezultaty były podobne jak u ludzi.

- Niestety, na razie jeszcze nie wiemy, dlaczego alkohol łagodzi przebieg chorób reumatycznych i w pewnym stopniu zapobiega im. Być może ma to związek ze zmniejszaniem przez alkohol aktywności systemu odpornościowego organizmu, co wpływa na przebieg chorób reumatycznych - powiedział reumatolog, dr James Maxwell, członek zespołu badawczego.

Artykuł pochodzi ze strony: http://www.rp.pl/artykul/515322.html
Sylwii
PostWysłany: Śro 12:18, 23 Lut 2011    Temat postu:

Jeżeli chorujesz na RZS możesz zbadać sobie aktywność swojej choroby pod adresem strony www.das28.pl

Polecam!
Sylwii
PostWysłany: Pon 17:31, 07 Lut 2011    Temat postu: Reumatyzm.

Na reumatyzm chorują tylko starsze osoby? Nic bardziej mylnego. Na choroby reumatyczne choruje bardzo dużo młodych ludzi. Zazwyczaj jako główne objawy reumatyzmu to ból stawów i mięśni. Ta choroba składa się z kilku odmian m.in.
1. Układowe choroby tkanki łącznej
2. Zapalenia stawów z towarzyszącym zapaleniem kręgosłupa (spondyloartropatie)
3. Choroba zwyrodnieniowa stawów
4. Zapalenia stawów, zapalenia pochewek ścięgien i kaletek maziowych towarzyszące zakażeniom
5. Choroby stawów towarzyszące chorobom metabolicznym i dokrewnym
6. Zaburzenia nerwowo-naczyniowe
7. Choroby kości i chrząstek
8. Zmiany pozastawowe
9. Inne
To są jedynie wymienione główne odmiany RZS-u.

Jakie są przyczyny choroby?

Choroby polegające na uszkodzeniu tkanki łącznej nazywane są autoimmunologicznymi co oznacza, układ immunologiczny zwraca się przeciwko sobie. Innymi przyczynami mogą być również genetyka czy zła dieta.

Jakie mogą wystąpić objawy?

RZS nie objawia się tylko bólem stawów. Może to być również gorączka, wysypka, zniekształcenie stawów lub/i ich przykurcze.

Jak leczyć reumatyzm?

Przede wszystkim dieta! Odpowiednie składniki, które dostarczamy organizmowi potrafią załagodzić objawy. Co w takim razie powinniśmy jeść?
Morskie ryby (tuńczyk, makrela, łosoś, śledź, sardynki) oraz owoce morza (krewetki, homary, małże) są one źródłem wielonasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Ryby i owoce morza zawierają również dobrze przyswajane białko, wapń i potas.
Tłuszcze zwierzęce zamień na roślinne. Dzięki temu zmniejszysz ból stawów.
Chorzy na reumatyzm potrzebują również antyutleniacze czyli witaminy E i C oraz selen. Witaminę E znajdziesz w nasionach słonecznika, migdałach, orzechach, oleju słonecznikowym, szpinaku. Witaminę C zawierają warzywa i owoce. Najwięcej jej jest w natce pietruszki czy czarnej porzeczce. Selen natomiast znajdziesz w tuńczyku, makreli, ostrygach, kawiorze, homarze, soczewicy, pieczywie chrupkim.

Cennym składnikiem jakiego nie może zabraknąć w codziennej diecie to witamina B6 oraz kwas foliowy. B6 dba o układ nerwowy a znajdziesz ją w płatkach kukurydzianych, awokado, zielonej kapuście, drobiu, wołowinie. Kwas foliowy zawierają orzeszki ziemne, brokuły, jaja, ser.
Oprócz diety stosuje się również leczenie farmakologiczne. Najczęściej podawane są niesteroidowe środki zapalne, leki przeciwbólowe czy spowalniające postęp choroby.

Co stosować w profilaktyce?

Aby uniknąć tej choroby należy prowadzić aktywny tryb życia, nie przeciążać stawów, ubierać się stosownie do pory roku oraz stosować odpowiednia dietę.
Mity związane z reumatyzmem:
Reumatoidalne zapalenie stawów można wyleczyć; fałsz! Chorobę można podleczyć, załagodzić jej objawy czy zahamować postęp, ale jej nie wyleczymy.
RZS jest chorobą osób starych; Ten mit obaliłam już na samym początku.
Należy ogrzewać chore stawy; NIE WOLNO! Pamiętajcie jeżeli jest stan zapalny a my jeszcze to ogrzejemy to wszystko się po prostu zaogni i zwiększy dolegliwości! Jednak trzeba pamiętać, że przy chorych stawach musimy zadbać o ciepło dla organizmu oraz unikaniu wilgoci. Dzięki temu zadbamy o nasze chore stawy stawy.
Chorzy na RZS nie muszą dbać o dietę; Muszą!

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group