Autor Wiadomość
fitessa
PostWysłany: Pią 18:20, 04 Lis 2016    Temat postu:

Podobnie jak ja, z trudnością wypijam `1,5l i to tylko dlatego żeby wspomagać działanie dicopegu na zaparcia. Wcześniej piła może szklankę i to z sokiem, reszta to kawy i herbaty Very Happy
cynamon
PostWysłany: Śro 14:00, 23 Mar 2016    Temat postu:

Fortystan napisał:
Ja piję wyłącznie wodę mineralną. Nie używam ani źródlanej, ani tej z kranu. Piję jej za dużo, bo około 5 l w ciągu dnia. Podobno jest to neizdrowe, ale tak się już przyzwyczaiłem ..


Dlaczego niezdrowe? Przecież trzeba pić dużo wody. Ja sama bym chciała przynajmniej połowę z tych 5 l.
Aza
PostWysłany: Pią 18:36, 05 Cze 2015    Temat postu:

Uważam, że w upalne dni tylko woda gasi skutecznie pragnienie. Staram się wypijać ok 3l dziennie
Fortystan
PostWysłany: Śro 9:44, 29 Kwi 2015    Temat postu:

Ja piję wyłącznie wodę mineralną. Nie używam ani źródlanej, ani tej z kranu. Piję jej za dużo, bo około 5 l w ciągu dnia. Podobno jest to neizdrowe, ale tak się już przyzwyczaiłem ..
asha
PostWysłany: Pią 15:42, 12 Gru 2014    Temat postu:

Trzeba pić wodę, nawet 2l dziennie.
Jukkowa
PostWysłany: Pon 15:38, 18 Sie 2014    Temat postu:

Bardzo ciekawy artykuł. Woda podstawowy element, który zapewnia nam przetrwanie. Dzięki niemu nie tylko żyjemy, ale też czujemy się komfortowo - nie ma chyba nic gorszego niż czuć pragnienie.

Uprawiam dużo sportu i pijam ogromne ilości wody. Czasami zastępuję wodę napojami izotonicznymi i zastanawiam się czy są zdrowe czy lepiej ich unikać . Nie ukrywam - wypiję kilka łyków i przestaję czuć pragnienie.
Sylwii
PostWysłany: Czw 7:48, 28 Kwi 2011    Temat postu: Woda.

Co daje picie wody?

Woda – uczestniczy we wszystkich procesach w naszym organizmie, umożliwia działanie enzymów trawiennych i wchłanianie składników pokarmowych w jelitach, jest niezbędnym uzupełnieniem pokarmu wszystkich znanych organizmów. Poza tym ciało ludzkie to w ponad 50% właśnie woda.



Co daje człowiekowi picie wody?
Regularne picie wody ma pozytywny wpływ na wiele dolegliwości, np. zaparcia, rozstroje żołądka, wzdęcia brzucha, bóle brzucha spowodowane często złą dietą (nieregularnymi posiłkami jedzonymi w pośpiechu i stresie, zbyt obfitymi i zanadto przyprawionymi).

Badania przeprowadzone w 2006 roku przez dr Jodi Stookey z Oakland Research Institute potwierdziły, że regularne picie wody powoduje schudnięcie nawet 2 kg w ciągu roku! Nie jest to oszałamiająca ilość kilogramów, ale mały krok do poprawnych nawyków żywieniowych.

Organizm ludzki wydala 2,5 litra wody dziennie wraz z potem, moczem, przez skórę, układ pokarmowy i płuca. By uzupełnić straty, należy przyjmować odpowiednią ilość wody, którą można ustalić na podstawie zależności: 1,5 litra + 0,05 litra na każdy kg masy ciała powyżej 20 kg.

Ilość przyjmowanej wody zależna jest od takich czynników jak:

*tryb życia danej osoby – np. sportowcy oraz osoby pracujące w wysokich temperaturach powinni wypijać nawet do 4–5 l w ciągu doby,
*warunków atmosferycznych – w czasie upałów należy zwiększyć jej ilości,
*choroby – szczególnie przy gorączce, biegunkach i wymiotach należy ją dostarczać,
*wysiłek fizyczny.

W okresie letnim można przeprowadzić jednodniową dietę wodną, która oczyści organizm, doda lekkości energii. Najczęściej polega na wypiciu 2-2,5 litrów wody niegazowanej w ciągu dnia z ziołami lub herbatkami oczyszczającymi, które można dostać w sklepach ze zdrową żywnością lub aptekach. Zamiast wody ziołowej można pić ciepłą wodę z cytryną (połowa na szklankę) i miętą oraz 1 łyżką miodu na 0,5 litra wody do smaku. Przy spadku sił w ciągu dnia zalecane jest spożycie świeżego soku owocowo-warzywnego.

Poniżej znajduje się przegląd rodzajów wód dostępnych na naszym rynku wraz ze wskazaniami, dla kogo jest ona wskazana:

Woda z wysoką zawartością wodorowęglanów (600 mg/l) jest polecana dla osób z nadciśnieniem, cukrzycą, wrzodami żołądka i dwunastnicy, z nadkwasotą

Woda z wysoką zawartością sodu (powyżej 50 mg/l) przeznaczona jest dla osób pracujących fizycznie, w stanach chorobowych przebiegających z gorączką, w przewlekłej biegunce, wymiotach

Woda z niską zawartością sodu (poniżej 20 mg/l) jest przeznaczona dla osób z chorobami naczyniowo-sercowymi, ze schorzeniami nerek i dla małych dzieci

Woda z wysoką zawartością wapnia (powyżej 150 mg/l) jest polecana dla osób w podeszłym wieku i dla sportowców, kobiet w okresie menopauzy i ludzi aktywnych fizycznie

Woda z wysoką zawartością magnezu (powyżej 70 mg/l) jest przeznaczona dla tych ludzi, którzy mają cukrzycę, problemy z układem sercowo-naczyniowym, i dla osób podczas stresu, przemęczenia, również otyłych, dla kobiet przyjmujących hormonalne środki antykoncepcyjne.

Źródło: http://abczdrowie.pl/

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group