Autor Wiadomość
Somers
PostWysłany: Pon 12:18, 02 Maj 2016    Temat postu:

Być może jesteś uczulona na nikiel.
Fortystan
PostWysłany: Pon 10:48, 02 Maj 2016    Temat postu:

Warto zrobić jakieś badania. Nie trwają długo a będziesz mieć jasną sytuację
cynamon
PostWysłany: Śro 13:49, 23 Mar 2016    Temat postu:

Ja na szczęście nie mam z tym problemu. Zastanawiam się jednak, czy moja skóra nie ma ostatnio problemów z metalami. Nie mogę nosić kolczyków...
asha
PostWysłany: Pon 15:22, 29 Lut 2016    Temat postu:

A słyszeliście o nietolerancji glutenu? Ktoś z Was to ma? Bo ja teraz czytam dlaczego gluten jest szkodliwy na alces.pl i zastanawiam się czy nie wyeliminować tego ze swojej diety.
fibi80
PostWysłany: Czw 11:31, 26 Lis 2015    Temat postu:

Teraz jest troche lepiej.
Fortystan
PostWysłany: Pią 10:39, 26 Cze 2015    Temat postu:

Szczególnie końcówka kwietnia, cały maj, czerwiec oraz czasem trochę lipca mogą być wyjątkowo nieprzyjemnymi miesiącami pod tym względem.. akurat wtedy jak pogoda zaczyna się poprawiać :/
werona
PostWysłany: Pon 18:04, 18 Maj 2015    Temat postu:

ja w czasie "pylenia" staram się nie wychodzić z domu, ale często jest trudno
Sylwii
PostWysłany: Czw 7:27, 28 Kwi 2011    Temat postu: Alergie.

Alergiczna depresja atakuje!

Wiosna zawsze niesie za sobą zwiększenie się liczby kichających, pociągających i zapchanych nosów. Okazuje się, że sezonowe alergie mogą działać niekorzystnie nie tylko na organizm, ale także na psychikę. Chociaż nie ma na to niezbitych dowodów, badania pokazują, że osoby cierpiące na alergie wydają się być bardziej narażone na depresję.

Alergia może powodować bezsenność, bóle głowy, zmęczenie i ogólne poczucie wyczerpania fizycznego, a to wszystko oczywiście pogarsza nastrój. W końcu ile to razy przeklinaliśmy pod nosem, odczuwając dyskomfort: ach, ten przeklęty katar! A jak to wygląda ze strony naukowej? Badania wykazały, że reakcje alergiczne uwalniają z organizmu związki chemiczne zwane cytokinami, które odgrywają rolę w procesach zapalnych i mogą także obniżyć poziom serotoniny. A serotonina pomaga utrzymać dobre samopoczucie.

Według kilku obszernych badań, ryzyko depresji u osoby z ciężką odmianą alergii jest dwa razy większe niż u osoby zdrowej. W 2008 roku naukowcy z Uniwersytetu Marylandzkiego postawili nawet tezę, że to odkrycie może pomóc w zrozumieniu wciąż zagadkowego wzrostu samobójstw wiosną każdego roku. Analizując dokumentacje medyczne, autorzy śmiałej tezy zauważyli, że u niektórych pacjentów wzrost zagrożenia alergenami niósł ze sobą wzrost stanu depresyjno-lękowego.

Fińskie badania ludności z 2003 roku również wykazały związki pomiędzy alergią i depresją. Dowiodły też, że bardziej narażone na depresję spowodowaną alergią są kobiety niż mężczyźni. Trzy lata wcześniej badania bliźniąt w Finlandii pokazały zależność pomiędzy alergią i depresją powstającą w wyniku uwarunkowań genetycznych

Na razie jednak wizyta u psychologa z powodu kataru jest niewskazana. Alergiczna depresja powinna więc ustąpić wraz z uzdrowieniem nosa. Warto więc wybrać się do lekarza z przyczyną, nie skutkiem.

AB na podst. "International Herald Tribune"



Więcej... http://supermozg.gazeta.pl/supermozg/1,97454,9470344,Uwaga__Alergiczna_depresja_atakuje_.html#ixzz1KnD22Yrs

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group